Zabiegi plastyczne dla mężczyzn Jak wymodelować sylwetkę dzięki odsysaniu tłuszczu liposukcji - zadzwoń

Liposukcja odsysanie tłuszczu - informacje o zabiegu chirurgii plastycznej


Liposukcja

Jednym z najczęściej powielanych mitów odnośnie odsysania tłuszczu jest przekonanie, iż jest to operacja odchudzająca. Tymczasem odsysanie tkanki tłuszczowej, znane również jako liposukcja, jest operacją modelującą sylwetkę. Polega na usunięciu nadmiaru tkanki tłuszczowej i w efekcie wyszczupleniu oraz polepszeniu sylwetki ciała. Ilość usuniętego tłuszczu nie ma tu większego znaczenia. Liczy się kształt ciała po zabiegu.

Skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej informacji
na temat liposukcji, czyli odsysania nadmiaru tłuszczu ...

Najlepszymi kandydatkami do zabiegu są kobiety mające giętką i elastyczną skórę, u których występują dysproporcje w budowie ciała spowodowane niepożądanym gromadzeniem się tłuszczu. Przykładem mogą być fałdy tłuszczu wokół bioder, nadmierna ilość tkanki tłuszczowej na udach, łydkach, talii, czy klatce piersiowej. Najlepsze efekty uzyskuje się, gdy zabieg przeprowadza się po standardowej terapii odchudzającej. Wtedy chirurg plastyk może usunąć te złogi tłuszczu, które okazały się odporne na klasyczne odchudzanie.

Zabieg jest przeprowadzany w znieczuleniu ogólnym. Polega na wykonaniu małych nacięć w operowanym obszarze, wstrzyknięciu specjalnego płynu rozpuszczającego tkankę tłuszczową, a następnie umieszczeniu w ciele pacjentki cienkiej rurki (tzw. kaniuli) i wyssaniu tłuszczu.

Po zabiegu pacjentka powinna pozostać w klinice co najmniej 1 dobę. Przez pierwsze kilka dni większość pacjentek jest opuchnięta, posiniaczona i czuje się obolała. Sama operacja jest całkowicie bezbolesna, jednak po zabiegu pojawia się ból i dyskomfort, które mogą być łatwo kontrolowane przez środki przeciwbólowe. Bardzo ważne jest, aby przez pierwsze 6 tygodni po zabiegu pacjentka nosiła specjalne ubranie uciskowe. Pacjentka otrzymuje w klinice szczegółowe instrukcje, jak dbać o siebie po zabiegu.

W większości przypadków różnica w wyglądzie ciała zauważalna jest dość szybko. Jednak na bardziej widoczne efekty zabiegu należy poczekać od 4 do 6 tygodni, kiedy to ustąpi większość opuchlizny. Trudno określić jak długo może trwać proces całkowitego zniknięcia opuchlizny po zabiegu. W niektórych przypadkach są to 3 miesiące, w niektórych nawet 6 miesięcy. Wszystko zależy od indywidualnych predyspozycji danej pacjentki.

Jako rezultat odsysania tłuszczu, pacjentka otrzymuje lepiej wymodelowaną sylwetkę. Oznaczać to może smuklejsze uda, bardziej widoczne mięśnie brzucha czy wyraźniej podkreśloną talię. Należy jeszcze zaznaczyć, że jakkolwiek podczas operacji, z ciała pacjentki usuwane jest parę kilogramów tłuszczu, to operacja liposukcji nie jest operacją mająca na celu zmniejszenie wagi, a odpowiednie wymodelowanie sylwetki. Dlatego też oceniając rezultatu operacji odsysania tłuszczu należy patrzeć nie na wagę, lecz w lustro.

Liposukcja pomaga kobietom odzyskać dawny kształt ciała. Pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej odpornej na dietę i ćwiczenia fizyczne.
Po wykonaniu zabiegu u większości kobiet wzrasta poczucie własnej wartości, chętniej patrzą w lustro, czują się znów kobieco.
Sprawdź, czy Ciebie również może to dotyczyć ...

 

 

Liposukcja odsysanie tłuszczu

 

Interesuje Cię liposukcja? Napisz do nas...
Osoby mieszkające w Dublinie i okolicach zapraszamy na bezpłatne, indywidualne spotkania z naszym konsultantem, które odbędą się 20 listopada 2017 w Dublinie. Aby umówić się na spotkanie prosimy o uprzedni kontakt.