Zabiegi plastyczne dla mężczyzn Ile kosztuje operacja plastyki brzucha - zadzwoń

Plastyka brzucha - informacje o zabiegu chirurgii plastycznej


Plastyka brzucha

Istnieją dwa rodzaje zabiegów plastyki brzucha: pełna plastyka brzucha oraz mini plastyka brzucha. Pełna plastyka brzucha polega na chirurgicznej interwencji w środkowym i dolnym obszarze brzucha. Wiąże się nie tylko z wycięciem nadmiaru skóry, ale w niektórych przypadkach ze ściągnięciem mięśni brzucha i przemieszczeniem pępka. Blizny w przypadku tej operacji przebiegają od jednego biodra do drugiego. Nacięcie jest wykonywane w okolicach kości łonowej. W przypadku mini plastyki brzucha nacięcie chirurgiczne jest dużo mniejsze. Można powiedzieć, że jest podobne do blizny po cesarskim cięciu. Dla operacji mini plastyki brzucha pępek nie jest przemieszczany. Okres rekonwalescencji jest również krótszy, gdyż operacja jest mniej inwazyjna. Blizny po obu rodzajach plastyki brzucha są łatwe do ukrycia pod bielizną. Jeżeli chirurg i pacjentka uznają to za stosowne, podczas zabiegu plastyki brzucha, może być również dodatkowo wykonane odsysanie tłuszczu w celu dodatkowego wymodelowania sylwetki.

Skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej informacji
na temat plastyki brzucha ...

Najlepszymi kandydatkami do operacji plastyki brzucha są kobiety, które straciły znacząco na wadze i borykają się z problemem nadmiaru skóry i tkanki tłuszczowej zwisającej w okolicach bioder, nie reagującej na ćwiczenia i dietę. Do zabiegu kwalifikowane są również dość często kobiety po kilku ciążach. Plastyka brzucha może również zredukować blizny po innych operacjach przeprowadzonych w rejonie brzucha (np. cesarskim cięciu), jak również częściowo zredukować rozstępy.

Plastyka brzucha jest dużą oraz poważną operacją i jak każdy zabieg chirurgiczny niesie ze sobą pewne ryzyko, które pacjentka musi brać pod uwagę. Chirurg plastyk powinien dokładnie i szczegółowo poinformować pacjentkę o możliwych komplikacjach podczas konsultacji przedoperacyjnej.

Operacja jest przeprowadzana pod znieczuleniem ogólnym. Pacjentka ma zakładane dreny, które są zdejmowane po 1 – 3 dniach. Musi też stale nosić specjalne ubranie uciskowe przez okres pierwszych 6 tygodni po operacji.

Przez pierwszych kilka dni po operacji brzuch pacjentki będzie spuchnięty i mocno posiniaczony. Pacjentka będzie odczuwał ból i dyskomfort, które jednak mogą być kontrolowane przez środki przeciwbólowe. Upłynie trochę czasu zanim pacjentka będzie znów „czuła się sobą”. Rekonwalescencja jest zawsze szybsza i mniej uciążliwa u tych pacjentek, które były w dobrej formie i w dobrym zdrowiu przed operacją. W zależności od kondycji pacjentki, długość pobytu w klinice po zabiegu powinna wynieść od 3 do 5 dni. W klinice pacjentka otrzymuje dokładne informacje dotyczące pielęgnacji operowanego obszaru przez pierwsze tygodnie. Szwy powinny zostać usunięte po 14 dniach. Po około tygodniu po ich usunięciu dobrym pomysłem jest rozpoczęcie leczenia blizn specjalnymi maściami, które poprawiają gojenie się ran i pomagają bliznom spłaszczyć się i zblednąć. Pacjentka powinna odpowiednio dbać o siebie i swój brzuch przez następne tygodnie i miesiące. W szczególności przez pierwsze 3 tygodnie po operacji pacjentka nie może wykonywać żadnych cięższych prac fizycznych, nawet takich jak odkurzanie. Przez pierwsze 3 miesiące zabronione są: sauna, solarium i  opalanie.

Plastyka brzucha daje świetne i w większości przypadków długotrwałe rezultaty. Sprawia, że pacjentka czuję się znów bardziej kobieca i pewna siebie. Może ponownie bez skrępowania założyć strój kąpielowy.
Sprawdź, czy Ciebie również może to dotyczyć ...

 

 

Plastyka brzucha

 

Interesuje Cię plastyka brzucha? Napisz do nas...
Osoby mieszkające w Dublinie i okolicach zapraszamy na bezpłatne, indywidualne spotkania z naszym konsultantem, które odbędą się 20 listopada 2017 w Dublinie. Aby umówić się na spotkanie prosimy o uprzedni kontakt.